Poynting: eWay-CRM obsahuje všetky nástroje, vďaka ktorým rastieme rýchlejšie

Zverejněno 15. 7. 2022

Podnikanie je jednoduchšie, keď používate CRM systém. Môže vám pomôcť s organizáciou kontaktov, komunikácie, projektov, obchodných príležitostí či marketingových kampaní. Keď využijete jeho potenciál naplno, ušetríte veľa času. A presne takto využívajú eWay-CRM v nadnárodnej spoločnosti POYNTING.

Spýtali sme sa ich generálneho manažéra Tjeerda Huitemu, a ich marketingové manažérky Francisky Cateto, prečo si eWay-CRM vybrali, a ako im zjednodušuje prácu.

 

Čím sa vaša spoločnosť zaoberá?

POYNTING vyvíja a vyrába integrované anténne riešenia. Naše produkty nachádzajú využitie v oblasti telekomunikácie a rozhlasového vysielania, ale sú dostupné aj na spotrebiteľskom trhu.

Sídlo našej spoločnosti je v Juhoafrickej republike, ale máme pobočky aj v Európe a USA, a výrobné závody v Juhoafrickej republike av Číne. Tím spoločnosti POYNTING dnes tvorí približne 100 ľudí.

 

 

Kedy ste sa začali pozerať po novom CRM systéme?

CRM sme začali hľadať v roku 2017, aby sme mohli sledovať viac informácií o našich zákazníkoch a projektoch, a hlavne s nimi lepšie pracovať. V tom čase sme skúmali niekoľko možností, ale nenašli sme vhodné riešenie. Na hľadanie sme sa nakoniec vrátili v roku 2019, pretože naša spoločnosť rastie a CRM sme potrebovali, aby sme mohli zdieľať informácie medzi členmi nášho tímu.

Poynting CRM

Mali ste nejaké špecifické požiadavky pre výber CRM systému?

Chceli sme mať úplnú integráciu s Outlookom, pretože je to náš základný pracovný systém. Hľadali sme systém s užívateľsky prívetivým rozhraním, ktorý nebude príliš robustný, aby sa používatelia vo všemožných funkciách a možnostiach nestrácali.

Zároveň sme sa chceli vyhnúť opakovanému vyplňovaniu rovnakých informácií v rôznych tabuľkách či programoch. A súčasťou systému sme chceli mať aj nástroj pre hromadnú e-mailovú rozosielku, ktorý bude v súlade s GDPR.

 

Ako ste prišli na eWay-CRM? Čo bolo pre vás rozhodujúce pri výbere nového systému?

Vykonali sme rozsiahly prieskum na internete, pri ktorom sme sa veľmi pozerali na hodnotenie zákazníkov. V eWay-CRM sme našli kompletnú CRM platformu, ktorá obsahuje všetky nástroje, vďaka ktorým sa môžeme rýchlo vyvíjať do zavedenej nadnárodnej spoločnosti.

Poynting medzinárodná platforma

Akým spôsobom prebiehala implementácia eWay-CRM?

V našej spoločnosti sme viedli diskusiu o tom, čo od systému chceme, čo vie a ako ho nastaviť. S nastavením systému nám potom ochotne pomohli zástupcovia eWay-CRM a dostali sme aj školenia.

 

Vykonávali ste nejaké kustomizácie, aby systém zodpovedal špecifikám vášho odboru?

Nejaké modifikácie sme vykonávali, ale všetko sme zvládli v rámci štandardných možností úprav, ktoré eWay-CRM ponúka.

 

Vaša spoločnosť pôsobí po celom svete. Je eWay-CRM vhodným riešením pre spoločnosť vašej veľkosti? Aký veľký je tím, ktorý eWay-CRM používa?

V súčasnej dobe máme viac ako 10 užívateľov. S eWay-CRM pracujú naše obchodné a marketingové oddelenia v Európe, Spojených štátoch aj Juhoafrickej republike. Obchodné tímy používajú systém každý deň na sledovanie komunikácie, špeciálne ponuky, riadenie vzťahov a zhromažďovanie všetkých informácií súvisiacich s väčšími projektmi. Na marketingové účely používame eWay-CRM na sledovanie KPI, reakcií zákazníkov, rozosielcov newsletterov a ďalších e-mail marketingových aktivít.
Ktoré moduly v eWay-CRM používate?

Používame obchod, kontakty a spoločnosti, projekty a marketingové kampane. Do budúcnosti uvažujeme o tom, že začneme používať aj modul tovaru.

Poynting modules

Aké funkcie sú pre vás kľúčové?

Marketingové kampane, projekty a správa kontaktov. Umožňuje nám to sledovať a dohľadávať kľúčové informácie o klientoch a zákazkách a vytvárať dopyty po celom svete.

 

A aké sú plány vašej spoločnosti všeobecne?

Plánujeme ďalšiu expanziu a rast v ďalších regiónoch a ďalších trhoch. Chceme sa novo stať poskytovateľom anténnych riešení aj v ťažobnom priemysle, námorníctve, doprave či IoT.