Příběhy eWay-CRM, které napsal rok 2020

Zveřejněno 22. 12. 2020

Rok 2020 před nás všechny předložil pořádné výzvy. Některým se extrémně dařilo, jiní bojovali o přežití. Někteří nestíhali odbavovat poptávky, jiní se museli poohlédnout po novém byznysu. Když jsme se pokoušeli zhodnotit rok 2020 u nás v eWay-CRM, uvědomili jsme si, že je to směsice úžasných příběhů, které se vzájemně prolínají. A všechny mají jedno společné – dobrý konec.

 

Včera u oběda jsme si uvědomili, že každý z nás by letošní příběh vyprávěl jinak. Na otázku “co dobrého se nám letos povedlo” jsme našli hromadu odpovědí. Po půlhodině překřikování a nadšeného: “No jo. Vždyť na tohle jsem už dávno zapomněl”, jsme měli problém ze seznamu vybrat. A to i přes to, že ani my jsme neměli na růžích ustláno.

 

Nové kanceláře

Prostředí utváří atmosféru. A ta je u nás od začátku roku svěží a uvolněná, jelikož jsme se v lednu přestěhovali do nových kanceláří v centru Prahy. Na prostorné terase pěstujeme zeleninu, o kterou s láskou pečuje usměvavá office manažerka Páťa. Ranní káva s výhledem na Prahu je odtud opravdu idylická. I proto jsme jí v letošním roce vypili přes 70 kg a to i přes všechny lockdowny. Bez nich by to bylo jistě mnohem víc. Ti, kteří to táhnou do večera, a starají se o americké klienty, si naopak užívají nezaměnitelné západy slunce. Však posuďte sami...

 

 

V roce 2020 nás terasa dokonce svým způsobem zachránila. Proti epidemiologická opatření se nám dodržují lépe, když je pracovní meeting na čerstvém vzduchu. To samé platí u firemních oslav, jako třeba na počest zařazení eWay-CRM do žebříčku FrontRunners. Radost z úspěchů prostě chutná nejlépe společně. Ideálně v rámci Pizza Friday, kdy si vychutnáváme nejenom úspěch.

Nakonec je pro nás ale stejně nejdůležitější, že máme v kancelářích spoustu denního světla při každodenní práci. Díky přirozené zásobě vitamínu D jsme tak stále fresh a plní nápadů, které budeme realizovat i v roce 2021.

 

Kdykoliv, kdekoliv (a hlavně bezpečně)

Doby, kdy jsme si odseděli svých 8 hodin u počítače s třicetiminutovou pauzou na oběd jsou dávno pryč. Žijeme v době flexibilní pracovní doby, home office, part-timů, freelancerů (nebo si doplňte libovolné buzzword dle vlastního výběru). Lidé chtějí být svobodní a sami si určovat kdy a kde budou pracovat. Tento požadavek jde ruku v ruce s filosofií eWay-CRM – kdykoliv a kdekoliv. I offline.

A přesně taková je nová eWay-CRM. Už nezáleží na tom, zda jste v kanceláři, doma na Macu, nebo na procházce se psem. Díky aplikacím pro Outlook, web a mobilní telefony jednoduše vezmete do ruky zařízení, které máte po ruce, a pracujete. Můžete použít klidně i tablet vašich dětí na rodinné dovolené (pokud vám jej ovšem půjčí).

S čím si na cestách lámat hlavu určitě nemusíte, je bezpečnost vašich dat. Bezpečnost je jednou z našich priorit, a naši snahu jsme v tomto směru hned zkraje roku 2020 korunovali úspěchem v podobě získání bezpečnostního certifikátu ISO 27001. Rozhodně to nebylo zadarmo, získali jsme ho až na durhý pokus. Určitě se to ale vyplatilo, a i když nám ISO 27001 čas od času diktuje dělat věci složitěji, víme, že je to k lepšímu.

Komunikaci máme šifrovanou, hesla pořádně zabezpečená a náš nejnovější počin v podobě implementace CloudFlare jakožto jakési obdoby firewallu k našemu cloudu snížil počet útoků na naše servery na nulu. Ano, na nulu. Ale tím to zdaleka nekončí...

 

Rostoucí komunita

My v eWay-CRM jsme vždycky dělali věci tak trochu jinak. Nemáme klasické obchodníky ani marketingové oddělení. Ve Spojených státech se stále častěji objevuje název pracovní pozice Customer Success Manager, která náš přístup popisuje dokonale. V Čechách může “manažer zákazníkova úspěchu” působit úsměvně, ale přesně toto každý náš Sales Manager i Marketing Manager dělá už 12 let. Náš tým se soustředí na to, jak pomoct klientovi vyrůst. Neprodáváme CRM, ale učíme lidi, jak s tím naším dosáhnout svých cílů.

Abychom uživatele dokázali naučit, jak zařadit v podnikání další rychlost, tvoříme edukativní obsah – natáčíme výuková videa, píšeme how-to články, nahráváme podcasty, a podobně. V roce 2020 jsme rozšířili tým o lidi, kteří jsou schopni hodnotný obsah tvořit. S jejich přispěním a přibývajícím contentem komunita eWay-CRM neustále roste.

Pravidelní čtenáři našeho blogu si možná všimli, že jsme se letos hodně věnovali tématu e-mail marketingu. Ne, není to náhoda. Nový průvodce rozesílkou e-mailových kampaní je krásný a uživatelsky přívětivý. Jenže naším cílem je, aby vaše kampaně byly nejen hojně využívané, ale hlavně úspěšné. Proto jsme se zaměřili na to, abychom i z méně zkušených uživatelů udělali skutečné experty.

Zájem čtenářů o toto téma vzbudil například rozhovor s Boženou Peroutkovou z Emailkampane.cz nebo eWay-Book Online marketing krok za krokem, který samouky provádí základy nejen e-mail marketingu, ale i dalších disciplín online marketingu. Pro uživatele jsme pak připravili praktický článek Jak získat statistiky e-mail marketingu přímo v CRM, díky kterému se můžete naučit, jak dělat e-mail marketingové kampaně efektivněji.

V současné době pilně pracujeme na využití reportů a pokročilé analytiky. Povedlo se nám totiž propojit eWay-CRM s PowerBI, díky čemuž můžete snadno rozkrýt třeba výsledky vašeho obchodního týmu bez znalosti práce s tabulkami. Ale i mnoho dalšího...

 

Soukromé příběhy

Snažili jsme se na závěr nenapsat klišé typu “eWay-CRM tvoří lidé pro lidi”, ale nešlo se tomu ubránit. Soukromé příběhy našeho týmu byly v roce 2020 natolik zajímavé, že se o ně podělit prostě musíme. Když se náš projekťák David rozhodl po 10 letech z eWay-CRM odejít, aby si splnil sen a stal se profesionálním sportovcem, bylo to podle nás takřka na Oscara.

Náš ředitel Honza letos vydal knihu – Obecnou teorii zaměstnanosti od Keynese v českém vydání. To se také nestává každý den. Kromě toho se stal dvojnásobným otcem a čas od času se v práci objeví v běžeckém úboru. Takže sportem ku zdraví.

Novopečených tatínků u nás letos bylo hned několik. Náš CTO Roman se stal otcem třetího syna, obchodník Tzanko doma chová malinkou dceru, a vývojář Honza se stal otcem vytouženého syna (přestože ho kolegové v kanceláři pravidelně ujišťovali, že bude mít určitě třetí holčičku).

Slavili jsme ale i mnohem malichernější vítězství. Vývojář Adam se před týdnem oficiálně stal otužilcem, když se koupal v ledové vodě šáreckého Džbánu, markeťák Ondra nahrál DJ set pro jeden z největších světových kanálů svého druhu, a v neposlední řadě office manažerka Páťa za jediný víkend dohrála hru The Last of Us 2, na kterou se tak dlouho těšila.

A proč zmiňujeme i ty nejmenší úspěchy? Žádné úspěchy podle nás nejsou zanedbatelné. Z menších úspěchů se skládají ty velké. Proto i vám přejeme spoustu menších i velkých úspěchů v roce 2021. S eWay-CRM!

Vyberte si moduly, které se vám líbí

Contact

Společnosti a kontakty

Základní modul, se kterým všichni začínají. Obsahuje kontakty, společnosti, evidenci komunikace, plánování úkolů a přístup k obecným funkcím eWay-CRM.

Sales

Obchod

Přináší možnost evidence obchodních příležitostí a potenciálních zákazníků.

Project

Projekty

Skvělý nástroj pro všechny, kdo potřebují evidovat i realizaci zakázek včetně sledování stráveného času a nákladů.

Marketing

Marketing

Vestavěný nástroj pro e-mailový marketing pro zvládnutí efektivních kampaní.

Kompletní srovnání naleznete v této tabulce